Zvezda pred osvajanjem titule, Ivanić rešio večiti derbi (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan sa 1:0 golom Mirka Ivanića u 164. večitom derbiju i tako napravili veliki korak ka šampionskoj tituli.

Prvu priliku na meču imao je Partizan nakon devet minuta igre. Miloš Degenek je napravio faul, Bibras Natho centrirao, a Zvezdin štoper zakačio loptu tako da je lako mogla da završi u golu Borjana. Srećom po Zvezdu, otišla je u korner.

Pet minuta kasnije Ivan Obradović je loptu poslao visoko preko gola Zvezde sa oko 25 metara, a prvu šansu za crveno-bele imao je Aleksandar Katai u 16. minutu kada je nakon akcije Veljka Nikolića i Mirka Ivanića uputio udarac, no nije ugrozio Stojkovića.

Nešto opasnije po crno-bele bilo je u 21. minutu kada je ponovo Katai šutirao, ali je Vladimir Stojković bio dobro postavljen.

U 24. minutu Degenek je faulirao Filipa Holendera na ivici kaznenog prostora, ali je njegov šut zaustavio živi zid, da bi nakon kornera proboa i Asano, ali ni on nije imao sreće.

Najbolju šansu u prvom delu Zvezda je propustila preko Nikolića u 32. minutu, pošto je nakon pasa Milana Gajića i driblinga šutirao, ali je Stojković ponovo bio na visini zadatka, nadovezao se Katai u 40. minutu šutom sa distance, ali je bio neprecizan.

Ipak, najbolju šansu u prvih 45 minuta stvorili su crno-beli, kada su nakon jedne kontre i nedosuđenog faula Sekua Saonoga nad Nemanjom Čovićem Takuma Asano i Holender uspeli da izbace celu odbranu Zvezde iz igre, a mađarski reprezentativac je zatresao prečku gola Milana Borjana.

Konfuziju u crveno-belom taboru malo je nedostajalo da kazni mladi Čović, ali je pokušaj debitanta završio pored stative crveno-belog gola.

Drugi deo igre Zvezda je otvorila znatno bolje, najviše zahvaljujući ulasku Kange i Falčinelija, pa su nakon nekoliko poluprilika Bena i Kange u 58. minutu crveno-beli konačno stigli do gola.

Nakon prekršaja na sredini terena i centaršuta Bena Šćekić je loptu izbacio u korner, posle kog je Kanga centrirao a Ivanić glavom zatresao mrežu Stojkovića.

Partizan je u nastavku meča pokušao da dođe do izjednačenja, ali nije bilo veće šanse sve do 90. minuta, kada je Suma dobio loptu, izbacio čuvara i šutirao, ali je Borjan bio odličan i sprečio gol.

U drugom poluvremenu viđena je i velika nervoza, pa je u više navrata Simović morao da smiruje igrače, a utakmicu je ranije morao da završi Falčineli zbog povrede nakon starta Miljkovića.

Ovom pobedom crveno-beli su otišli na 12 bodova viška osam kola pre kraja Superlige Srbije.