Zoran Tošić dvostruki strelac u moskovskom derbiju!

U borbi za treće mesto na tabeli, CSKA je savladao gradskog rivala Spartak sa 2:1, a oba gola za domaće postigao je srpski reprezentativac Zoran Tošić.

Reprezentativac Srbije Zoran Tošić doneo je danas pobedu ekipi CSKA u duelu sa gradskim rivalom Spartakom. Postigao je dva gola, oba iz slobodnih udaraca, u trijumfu njegovog tima rezultatom 2:1.

Golovima Zorana Tošića, CSKA je danas prekinuo seriju od dva uzastopna poraza u plej-ofu domaćeg šampionata.

”Armejci” su u utakmici 41. kola slavili sa 2:1 i izjednačili se na tabeli sa drugoplasiranim Dinamom, koji ima i meč manje.

Tošić je u 23. minutu doveo svoj tim u vođstvo, ali je Džuba u finišu prvog poluvremena doneo izjednačenje ekipi Spartaka.

Drugi gol, koji je odlučio pobednika Tošić je postigao u 57. minutu, a gosti su u poslednjih deset minuta igrali bez isključenog Kombarova.

Danas su odigrani i mečevi  Anži – Lokomotiva 3:1 i Rubin – Kuban 1:1. Fudbaleri Zenita odbranili su titulu prvaka Rusije, pošto su kod kuće savladali Dinamo iz Moskve sa 2:1 i tri kola pre kraja šampionata stekli 15 bodova više od tog tima. Ekipi iz Sankt Peterburga, čiji su članovi Danko Lazović i Aleksandar Luković, ovo je četvrta titula nacionalnog šampiona u klupskoj istoriji.