UEFA Liga Šampiona: Subotić slavio protiv Arsenala, Mitrović zamenjen u Istanbulu (VIDEO)

Anderleht bio na pragu iznenađenja i pobede u Istanbulu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Arsenal 2:0 (1:0) na svom terenu u prvom kolu D grupe Lige šampiona, dok su u okviru iste grupe Galatasaraj i Anderleht odigrali nerešeno 1:1 u Istanbulu.

Ekipa Jirgena Klopa u potpunosti je nadigrala tim Arsena Vengera.

Borusija je povela golom Čira Imobilea na samom kraju prvog poluvremena. On je sam pretrčao više od pola terena, prošao po desnoj strani i iskosa šutirao u dalji ugao golmana Arsenala.

Gosti su udvostručili prednost posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, a strelac je bio Obamejang na asistenciju Groskrojca. Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je ceo meč za pobedničku ekipu, a Miloš Jojić je u 79. minutu zamenio Šmelcera.

Koliko je Borusija bila superiorna u napadu govori podatak da je nemačka ekipa imala 24 udarca ka golu, naspram četiri koliko je imao Arsenal.

Anderleht je bio na pragu izenađenja i pobede u Istanbulu vodio je sve do samom kraja meča golom Praea, ali je Jilmaz u sudijskoj nadoknadi doneo bod svojoj ekipi.

Aleksandar Mitrović zamenjen je u 66. minutu u belgijskom timu.

U narednom kolu igraju Anderleht i Borusija, odnosno Arsenal i Galatasaraj.