UEFA Liga Evrope: Braga slavi Nikolu Stojiljkovića! (VIDEO)

Portugalski tim savladao slavni Fenerbahče sa 4:1 i eliminisao ga iz Lige Evrope.

Novopečeni reprezentativac Srbije Nikola Stojiljković pokazao je večeras da poziv u nacionalni tim nije slučajnost, pošto je golom odveo Bragu u završnicu takmičenja u kojoj joj je trofej već izmakao 2011. godine.

Veliki Fenerbahče pao je u legendarnom portugalskom Kamenolomu – 4:1 (1:1), a treći pogodak za domaćina, koji je značio i plasman u sledeću fazu, nakon asistencije glavom Pedra Santosa, postigao je upravo bivši napadač Čukaričkog.

Sjajno je Stojiljković raspalio po lopti iz srca šesnaesterca, golman Demirel nije imao šanse da odbrani ovaj šut, koji je Bragi doneo plasman u u četvrtfinale Lige Evrope.

Bilo je ovo sjajno veče za potuglaski tim, a pomračenje gostiju iz Istanbula nagovestio je Egipćanin Hasan koji je pogodio metu u 11. minutu. Fenerbahče je dva puta zapretio pre nego što je izjednačio. Probali su Van Persi i Potuk, ali nisu bili uspešni, ali je ovaj drugi u samoj završnici prvog dela ipak matirao Mateusa za 1:1.

Posle pauze, Braga je krenula na sve ili ništa, hrvatski arbitar Bebek isključio je zbog protesta trenera gostiju Pereiru i to je bio početak kraja Fenerbahčea. Onda je došao 69. minut, Mehmed Topal je igrao rukom u šesnaestercu, dobio drugi žuti karton, a najstrožu kaznu iskoristio je Žosue koji je vratio nadu Bragi pogotkom za 2:1.

Nije prošlo ni pet minuta, a naš Stojiljković je doneo neopisivo slavlje, a tačku na čist i ubedljiv trijumf Brage sa igračem više stavio je Rafa Silva koji se u 83. minutu prošetao do gola Fenera za velikih 4:1.