Ubedljiva pobeda Reala, Jović ponovo bez minuta (VIDEO)

Fudbaleri madridskog Reala pobedili su Uesku na svom terenu u osmom kolu La Lige rezultatom 4:1, uz pogodak Edena Azara posle tačno 392 dana!

Belgijanac se posle četiri meseca vratio na teren kao starter i debitantski meč u La Ligi ove sezone obeležio je fantastičnim golom sa 25 metara.

Igrao se 40. minut utakmice, Valverde je uposlio Azara na sredini, ovaj okrenuo rivala i snažnim udarcem slabijom levom nogom doveo Madriđane u vođstvo.

Bio je to ukupno tek drugi gol za 29-godišnjeg krilnog igrača u prvenstvu, pošto je u prošloj sezoni samo jednom zatresao mrežu na 16 mečeva.

Vođstvo Reala u finišu poluvremena predstavljalo je najavu ubedljivog slavlja šampiona Španije, koji nije imao problema da opravda ulogu favorita.

Karim Benzema je već u 45. udvostručio prednost, da bi Valverde pogodio u 54. za 3:0 i otklanjanje svih dilema.

Gosti su počasni gol dali u 74. minutu preko Fereira, pre nego što je Benzema postavio konačan rezultat u 90. minutu.

Srpski napadač Luka Jović nije dobio šansu u timu Zinedina Zidana, koji upisao petu pobedu u prvenstvu i sa 16 bodova vratio se na lidersko mesto tabele.