U21: Pobeda mlade reprezentacije u Jermeniji, novi gol Lutovca

Izabranici Gorana Đorovića na sjajna način su se oprostili od kalendarske 2017. godine, pošto Srbija posle pet odigranih kola u kvalifikacijama ima maksimalnih 15 bodova.

Mlada fudbalska reprezentacije Srbije savladala je na gostovanju Jermeniju u meču petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 0:1 (0:0).

Ekipa Gorana Đorovića ima maksimalan učinak u Grupi 7, i pobedom u Jerevanu zadržala je prvo mesto na tabeli.

Jedini gol na meču postigao je Aleksandar Lutovac u 53. minutu meča.

Mlada reprezentacija Srbije bila je bolji protivnik i odmah na startu postavila tempo, ali su gosti uspevali da odole napadima ’Orlića’ u prvom poluvremenu.

Pokušavali su domaćini da savladaju gol Borisa Radunovića, ali golman naše ekipe nije imao težak posao da sačuva mrežu.

Srbija je posle nekoliko učestalih napada u 42. minutu imala najbolju priliku da dođe do vođstva, ali je fudbaler Rada Aleksandar Lutiovac promašio prazan gol sa manje metar.

Konačno, ’Orlići’ dolaze do vođstva u 53. minutu preko Aleksandra Lutovca koji se iskupio za promašaj u prvom delu meča. Fudbaler Rada je primio odličan pás Danila Pantića i iz drugog pokušaja zatresao mrežu Avagijana-

U nastavku meča Srbija je pretila, a najbolju šansu imao je Jović u 67. minutu, ali je pogodio samo stativu.

Jermenija je u finišu meča imala najbolju priliku da povede, ali je golman Boris Radunović spasao ’Orliće’ i sjajno intervenisao.

Takmičenje se nastavlja u martu kada će ’Orlići’ 23. marta gostovati Gibraltaru.

Pobednici devet grupa obezbediće direktan plasman na završni turnir u Italiju i San Marino 2019. godine, dok će najbolje četiri drugoplasirane selekcije igrati baraž.

Jermenija – Srbija 0:1 (0:0)

Strelac: Lutovac u 53′

Stadion: FIFA akademija. Sudija: Alan Mario Sant (Malta)
Crveni karton: Kočarijan (Jermenija) u 90+4. minutu

Jermenija: Avagijan – Hambardžumijan, Sargsijan (od 65. Magakijan), Kartašijan, Petrosijan – Kočarijan, Hajrepetijan – Jeghiazarijan, Avetisijan, Hakobijan (od 54. Arakelijan) – Ahekijan (od 61. Minasijan).

Srbija: Radunović – Gajić, Jovanović (od 88. Stevanović), Milenković, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Lutovac (od 74. Zlatanović), Adžić (od 56. Mićin), Jović.