U21 EURO: “Orlići“ deklasirani, poraz od Nemačke teniskim rezultatom (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije doživela je novi težak udarac na Evropskom prvenstvu i poražena je od Nemačke 6:1. Ova generacija ciklus završava bez polufinala Evropskog prvenstva, ali i bez Olimpijski igara.

Iako je Srbiji ostao još meč sa Danskom (23. jun), jasno je da je za Orlove ovaj šampionat završen jer više ne postoji šansa da se plasiraju u polufinale. Nikada mlada reprezentacija do sada nije primila pet golova, a sada ih je primila šest. Ovo je 12. utakmica zaredom na evropskim prvenstvima za mlade u kojima Srbija ostaje bez pobede.

Ništa Srbija nije pokazala na ovom meču, jedina svetla tačka bilo je nekoliko dobrih odbrana Borisa Radunovića. Bez ideje, bez energije, bez sistema. Samo jedan šut u okvir gola iz igre dovoljno govori o tome kako su Orlovi igrali na ovom meču.

Nemačka je imala više loptu u nogama, lako je probijala odbranu Srbije i lako stvarala prilike.

Za samo 37 minuta Nemačka je vodila 3:0 uz pogodak Rihtera i dva Valdšmita koji je do kraja došao i do het – trika. U strelce se za Nemačku upisao i Daud koji je skrivio penal u 83. minutu kada je u kaznenom prostoru nesmotreno oborio Ranđelovića. Za konačnih 6:1 pogodio je u nadoknadi Majer.

Precizan je sa bele tačke za Srbiju bio kapiten Andrija Živković. Ovo je prvi gol za Orlove na prvenstvu i prvi za Andriju Živkovića nakon 58 utakmica.

U Grupi B Nemačka je sada prva sa dve pobede, Danska i Austrija imaju po tri boda, a Srbija je bez bodova.

Evropsko prvenstvo U21, drugo kolo grupe B:

Srbija – Nemačka 1:6 (0:3)

Strelci: Živković 85. p – Rihter 16, Valdšmit 30, 37. i 80. minut, Daud 69, Majer 90+2
Stadion: Nero Roko (Trst)
Sudija: I. Kovač (Rumunija)

Srbija: Radunović – Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac – Račić, Pantić (od 46. Ranđelović), Lukić – Živković, Radonjić (od 86. Lutovac), Jović (od 69. Joveljić).

Nemačka: Nibel – Klosterman, Baumgartl, Ta, Henriks – Egeštajn (od 67. Majer), Eztunali (od 46. Amiri), Daud, Nojhaus – Valdšmit, Rihter (od 74. Nmeka).