U21 baraž: ‘Orlići’ sa 2:0 idu u Norvešku (VIDEO)

Srbija je stekla solidnu prednost pred revanš na severu Evrope.

Mladi fudbaleri Srbije stekli su dva gola prednosti protiv Norveške, u baražu za U21 Evropsko prvenstvo. ‘Orlići’ su slavili sa 2:0 na stadionu Partizana u petak, a revanš je u utorak u Dramenu.

Srbija je nadigrala rivala u Humskoj 1, kontrolisala je ritam igre tokom većeg dela meča, ali je u nekoliko navrata ugrozila dobar rezultat.

Tim Tomislava Sivića poveo je već u šestom minutu golom Uroša Đurđevića posle sjajnog proigravanja Sergeja Milinković-Savića.

Usledilo je pola sata slabe predstave u Humskoj, Norvežani su dva puta zapretili, talentovani Martin Edegor je šutirao glavom pored gola sa 6-7 metara, dok je šut Beriše po zemlji sa 18 odbranio Vanja Milinković-Savić.

Ipak, 20 minuta pre kraja Srbija je overila pobedu i usput stekla solidnu prednost pred revanš na severu Evrope.

Andrija Živković je nekoliko minuta po ulasku u igru centrirao sa desne strane, a defanzivac Norveške Haraldsejd je loše reagovao i glavom zatresao sopstvenu mrežu.

U drugom dvomeču baraža Austrija i Španija su remizirali 1:1, a revanš se igra na Pirinejima.