U-21 Kvalifikacije: Preokret Italijana protiv Srbije! (VIDEO)

“Orlići” se udaljili od Češke

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je posle preokreta na gostovanju u Peskari. Italijani su nakon vođstva “orlića” od 2:0, golovima Aleksandra Pešića, uspeli da načine veleobrt pogocima Belotija i Berardija i nažalost na kraju ispune svoj cilj.

Ovim porazom mlada selekcija Srbije ostala je na 13 bodova ali je pala na treće mesto kvalifikacionoj grupi 9 za odlazak na Evropsko prvenstvo u Češkoj. Italijani su trijufom izbili na drugu poziciju sa dva boda više, dok je do sada drugoplasirana Belgija lider na tabeli sa 16 poena nakon pobede od 6:0 nad Kiprom u gostima u svojoj poslednjoj kvalifikacionoj utakmici.

Podsetimo, uoči ove utakmice trijumf je “orliće” vodio u baraž, a posle poraza, najbolji mladi fudbaleri naše države moraju da u poslednjem kolu savladaju Severne Irce u utorak, poslednjeplasiranu selekciju u grupi i nadaju se da će kao jedna od najboljih drugoplasiranih eventualno ući u baraž.

U baraž takmičenje, koje je na programu oktobra, plasiraće se prvoplasirane ekipe iz svake od deset kvalifikacionih grupa, kao četiri najbolje drugoplasirane selekcije.Pravo učešća u Češkoj stećiće pobednici baraža – sedam reprezentacija, kao i domaćin takmičenja. Veliki hendikep za mladu reprezentaciju naše zemlje svakako su predstavljali izostanci Nastasića, Spajića, Vitasa, Markovića i Mitrovića, ali bez obzira na to u na “Adriatiko” stadionu u Peskari sve je lepo krenulo po naš tim.

U razmaku od samo pet minuta, nova akvizicija francuskog Tuluza iz Jagodine, Aleksandar Pešić,  doneo je prednost Ćurčićevoj četi od 2:0. Prvo je iz drugog pokušaja nakon prodora po desnoj strani i neuspelog proigravanja saigrača odlično reagovao i doveo Srbiju u vođštvo “prvencem” za nacionalni tim. U 13. minutu Pešić glavom sa peterca postiže drugi pogodak, pošto loptu šalje u levi ugao gola koji je čuvao Bardi.

“Azuri  su u tim momentima bili potpuno “nokautirani”… Međutim, Ćurćićevi učenici su se nakon velikog ranog vođstva povukli, što je domaćin kaznio. Prvo je Andrea Beloti u 23. minutu posle prekida iskoristio lošu reakciju naše odbrane, da bi isti igrač poravnao rezultat na 2:2 u četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, nakon prekršaja kapitena Uroša Ćosića u kaznenom prostoru. Petnaest minuta pre kraja utakmice Berardi je uputio udarac sa dvadesetak metara, lopta je na putu ka golu promenila smer, prevarila Dmitrovića i Italijani su prekrenuli na 3:2.

U finišu utakmice Kostić, a zatim i Čavrić propuštaju solidne prilike za izjednačenje. Prvotimac Partizana Drako Brašanac zadobio je težu povredu, rebara, u 19. minutu, pa je na nosilima napustio teren, a umesto njega od tog momenta igrao je Sergej Milinković-Savić.

EP kvalifikacije U-21 ITALIJA – SRBIJA 3:2

Stadion: “Adriatiko” u Peskari. Sudija: Serdar Gozubujčuk (Holandija).
Strelci: Beloti 23, 45+4, Berardi 75 – Pešić 8, 13.

ITALIJA: Bardi, Zapakosta, Biragi, Bjanketi, Antei, Sturaro, Batokio (od 90. Sabelji), Krisetig, Berardi (od 86. Benasi), Beloti, Longo (od 65. Bernardeši).

SRBIJA: Dmitrović, Pantić, Ćosić, Veljković, Petrović, Kovačević (od 78. Čavrić), Brašanac (od 19. Milinković-Savić), Čaušić, Kostić, Đurđević (od 60. Živković), Pešić.