This Day in History: 2012-10-16

Na današnji dan, 16. oktobra 2012. fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Skoplju od Makedonije sa 1:0, u meču 4. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2014. godine.

Strelac jedinog gola na meču bio je Ibraimi u 59. minutu sa penala koji je skrivio Nenad Tomović zaradivši crveni karton.

Ostala je nepoznanica zbog čega je Siniša Mihajlović na klupi ostavio kapitena i jednog od najboljih desnih bekova Evrope Branislava Ivanovića umesto kojeg je zaigrao ’pocrveneli’ Tomović.

Ako se za poraz u Beogradu protiv Belgije mogu naći opravdanja u jakom rivalu i nedostatku sreće, za neuspeh u Skoplju opravdanja nema. Srbija je odigrala tokom svih 90 minuta bezidejno i bezvoljno, nije stvorila nijednu stopostotnu šansu protiv realno znatno slabijeg rivala i na kraju je zabeležila novi poraz.

Naša selekcija je tako nakon neuspeha protiv Belgije u pet dana pretrpela dva poraza i time pokopala svoje šanse da se nađe na Svetskom prvenstvu 2014. u Brazilu.

BJR MAKEDONIJA: Tomislav Pačovski – Daniel Georgievski, Boban Grnčarov, Nikolče Noveski, Aleksandar Lazevski – Muhamed Demiri (od 86. Velce Šumilikoski), Darko Tasevski (od 73. Ivan Tričkovski), Ferhan Hasani, Nikola Gligorov, Mirko Ivanovski (od 90. Stefan Ristovski), Agim Ibraimi. Selektor: Čedomir Janevski.

SRBIJA: Željko BrkićNenad Tomović, Matija Nastasić, Milan Biševac, Aleksandar KolarovLjubomir Fejsa, Aleksandar Ignjovski, Zoran TošićLazar Marković (od 74. Miralem Sulejmani), Dušan Tadić (od 68. Branislav Ivanović), Filip Đuričić (od 61. Dejan Lekić). Selektor: Siniša Mihajlović.