Tadićev Sautempton do boda protiv Aston Vile

Klajn spasao Sautempton poraza

Fudbaleri Aston Vile i Sautemptona odigrali su bez pobednika 1:1 u poslednjoj utakmici 12. kola engleske Premijer lige.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav, koji je propustio priliku da se približi vodećem Čelsiju, pa sada ima 6 bodova manje od lidera na tabeli. Sa druge strane, Aston Vila je preskoriča Hal na tabeli i sada je 16. sa 12 bodova.

Sautempton je bio bolji rival na Vila parku, imao je veći posed lopte (64%) i više šuteva (15-7), ali će na kraju verovatno biti srećan osvojenim bodom.

Posle velike greške odbrane svetaca domaćin je poveo u 29. minutu golom Gabrijela Agbolaora, a bod Sautemptonu doneo je Klajn posle sjajne asistencije Bertranda i još boljeg udarca u 81. minutu.