Tadić vodi Ajaks u Ligu šampiona! (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa savladali su u Amsterdamu ekipu Dinama iz Kijeva sa 3:1, u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Šampiona. Gol i asistencija Dušana Tadića.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao svih 90 minuta za “kopljanike” i bio jedan od najboljih na terenu.

On je bio asistent Van der Beku kod prvog gola već u drugom minutu susreta.

Međutim, gosti iz Kijeva su brzo uzvratili golom koji je posle kornera postigao Kenđora u 16. minutu.

Ipak, domaći tim nije odustajao od napadačkog fudbala i to mu se isplatilo već do poluvremena, pošto su Zijeh u 35′ i naš Dušan Tadić u 43. minutu tresili mrežu golmana Bojka.

Drugo poluvreme na “Johan Krojf areni” bilo je znatno mirnije, sa manje šansi, a najbolje prilike imali su Huntelar i Zijeh, koji su pogađali okvir gola (prečka i stativa).

U ostalim mečevima večeras AEK je kao gost slavio u Mađarskoj protiv MOL Vidija sa 2:1, dok su Jang Bojsi i Dinamo iz Zagreba u Švajcarskoj odigrali 1:1.