Tadić sa “kopljanicima” ponovo u Ligi šampiona (VIDEO)

Prošlosezonski polufinalista Lige šampiona Ajaks igraće u grupnoj fazi tog takmičenja, pošto je pobedom kod kuće od 2:0 bio bolji od kiparskog APOEL u dvomeču plej-ofa kvalifikacija, uz pogodak Dušana Tadića.

Posle duela bez golova u Nikoziji, Kopljanici su slavili na Johan Krojf areni u Amsterdamu golovima Edsona Alvaresa Alvaresa u 43. i Dušana Tadića u 80. minutu.

Meksikanac, koji je ovog leta stigao u Ajaks iz Klub Amerike, sjajno je skočio na centaršut Hakima Zijeha i glavom zatresao mrežu.

Kad je reč o pogotku srpskog reprezentativca, on je prihvatio loptu, koju mu je poslao Klas-Jan Huntelar, na levoj strani šesnaesterca, namestio je na levu nogu, i preciznim udarcem pogodio dalji ugao.

Ekipa Erika ten Haga dominirala je od prvog minuta, ne dozvolivši Kipranima, za koje su od starta igrali Uroš Matić i Andrija Pavlović, nijednu šansu za gol (dva udarca van okvira), i samo zahvaljujući odličnim intervencijama golmana gostiju Vida Beleca pobeda nije bila još ubedljivija.

Slovenac je u dva navrata fantastično odbranio šut Zijeha i jednom je bio uspešan u duelu sa Huntelarom. Takođe, šansu je imao i Dušan Tadić u finišu prvog dela, međutim, njegov udarac završio je pored stative.

Uspeo je Ajaks da zatrese mrežu i treći put, učinio je to Huntelar posle odbitka, ali je njegov gol poništen na signalizaciju VAR zbog ofsajda.