Tadić očitao lekciju saigraču, pa postigao dva gola (VIDEO)

Holandski Ajaks je doživeo katastrofalne rezultate u prethodnom periodu, ali se čini da se vraća na kolosek i najveće zasluge za to ima kapiten “kopljanika”.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je postigao dva gola na gostovanju Herenvenu i bio najbolji akter duela završenog rezultatom 3:1.

Tadić je pri rezultatu 0:0 u 41. minutu utakmice žestoko reagovao i prodrao se u lice mladom desnom beku Seržinju Destu.

Kapiten je bio veoma nezadovoljan načinom na koji je 19-godišnjak reagovao u situaciji kada je morao da krene u trk uz aut-liniju ne bi li ispratio dodavanje Tadića.

Dest je ostao ukopan u mestu, Ajaks je izgubio posed, a Tadić se odmah obratio mladom saigraču koji nije želeo da prihvati kritiku i ušao je u raspravu sa kapitenom.

Tadić se zaleteo ka Destu, uneo mu se u lice i besno pojasnio saigraču šta je njegov posao kao desnog beka.

Po označavanju kraja prvog poluvremena Tadić je sa Destom krenuo put svlačionice i prilično mirnijom tonom mu uputio savete kako da se ponaša u nastavku meča.

Kapiten, jednostavno, mora da se sluša. Zato je i kapiten.