Suma i Tošić srušili Zvezdu u “večitom derbiju” (VIDEO)

Strelci za crno-bele bili su rezervisti Sejduba Suma u 83. minutu i Zoran Tošić u nadoknadi vremena.

Fudbaleri Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u 161. večititom derbiju rezultatom 2:0 i minus za aktuelnim šampionom smanjili na samo bod zaostatka.

Crno-beli su uz lidera prvenstva TSC iz Bačke Topole jedini neporaženi tim u ligi, dok je ekipa Vladana Milojevića pretrpela prvi neuspeh.

Crno-beli su u većem delu utakmice bilo mnogo bolji i konkretniji rival, a to potvrđuje i poglded na statistiku – domaći su uputili šest udaraca u okvir gola, a tim sa Marakane nijedan, odnosno ukupan odnos udaraca bio je 12-2.

U prvom poluvremenu najviše je pretio mladi Filip Stevanović, ali izostala su velika uzbuđenja. Nije se mnogo toga promenilo ni u nastavku, a prvu veliku šansu nije iskoristio Umar Sadik, koga je u 53. minutu Bibris Natho ‘spojio’ sa golom, ali je visoki napadač šutirao u Borjana.

Partizan je u finišu meča krunisao za nijansu bolje izdanje od aktuelnog šampiona. Trener Savo Milošević je ‘pogodio’ sa izmenama i prelepim golom Sejduba Sume crno-beli su poveli u 83. minutu.

U nadoknadi vremena u strelce se upisao i Zoran Tošić, kome je asistirao još jedan rezervista Rajko Brežančić.

Utakmica u Humskoj je u 79. minutu bila prekinuta zbog neprimerenog transparenta i skandiranja navijača Partizana.

Crno-beli su peti na tabeli sa 17 bodova iz sedam mečeva, dok Zvezda iz istog broja utakmica ima jedan više. Vodeći TSC ima 21 bod, a Vojvodina i Čukarički po 19.