Stativa i VAR zaustavili Tadića, Ajaks nezasluženo poražen (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida savladali su Ajaks 2:1 (0:0) u Amsterdamu, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

U vrlo intenzivnom i atraktivnom meču Real je poveo u 60. minutu golom Karima Benzeme posle sjajnog prodora 18-godišnjeg Vinisijuas Žuniora.

Međutim, 15 minuta pre kraja Hakim Zijeh koristi idealno proigravanje Davida Neresa sa leve strane i matira nemoćnog Tiba Kurtou za 1:1.

Real se povukao u završnici meča, Ajaks je pojurio preokret, ali je to skupo koštalo “kopljanike”. Madriđani četiri minuta pre kraja brzom kontrom stižu do novog vođstva i pobede 2:1 pogotkom rezerviste Marka Asensija.

Meč je obeležila i upotreba VAR tehnologije koja je poništila gol Ajaksa u finišu prvog poluvremena, zbog nedozvoljene pozicije Dušana Tadića.