Srpski trio iz Ajntrahta u polufinalu Lige Evrope! (VIDEO)

Orlove iz Frankfurta u polufinalu očekuje duel sa Čelsijem, koji je izbacio prašku Slaviju duplom pobedom.

Fudbaleri Ajntrahta napravili su veliki preokret u dvomeču četvrtfinala Lige Evrope sa Benfikom i, posle poraza u Lisabonu od 4:2, trijumfom na svom terenu 2:0 obezbedili plasman u polufinale. Tamo ih čeka duel sa Čelsijem, dok se u drugom polufinalu sastaju Arsenal i Valensija.

Velike zasluge za taj podvig nemačkog kluba idu i srpskim reprezentativcima Mijatu Gaćinoviću i Filipu Kostiću, koji su bili u glavnim ulogama kod vodećeg pogotka domaćih.

Igrao se 37. minut kad je Gaćinović snažno ka golu gostiju, a na odbijenu loptu od stative natrčao Kostić i sproveo je u mrežu.

Istina, pogodak Kostića nije trebalo da bude priznat pošto je levonogi fudbaler bio u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji prilikom šuta Gaćinovića, ali je pomoćni sudija napravio veliki previd i oštetio Benfiku.

Treba podsetiti i da glavni sudija Danijele Orsato nije mogao da konsultuje VAR u ovoj situaciji, pošto će on u Ligi Evrope ove sezone biti korišćen samo u finalu.

I u nastavku je Ajntraht nastavio sa velikim napadima, u nadi da će doći do potrebnih 2:0, a to se dogodilo u 67. minutu, posle nekoliko poluprilika. Ante Rebić je dodao do Sebastijana Rodea na dvadesetak metara, a bivši vezista Bajerna i Dortmunda preciznim udarcem pogodio gol gostiju za veliko slavlje na Komercbank areni.

Do kraja su viđena uzbuđenja na obe strane, Frankfurt je u nekoliko navrata mogao i do trećeg pogotka, kojim bi rešio pitanje prolaska dalje, ali su opasni bili i Portugalci.

Najozbiljniju šansu propustio je Eduardo Salvio, koji je u finišu šutirao nedovoljno snažno iz izgledne pozicije.