Srbija pobedila Nigeriju, Mitroviću baš prija London! (VIDEO)

‘Orlovi’ odigrali daleko bolji meč nego pre nekoliko dana protiv Maroka i pokazali da će imati šta da pokažu na Mundijalu u Rusiji.

Reprezentacija Srbije savladala je selekciju Nigerije u Londonu u sklopu pripreme za Svetsko prvenstvo. – 2:0 (0:0).

Bili su izabranici Mladena Krstajića mnogo bolji rival tokom celog meča, stvarali šanse pred protivničkim golom i na kraju se radovali.

“Orlovi” su od početka meča ređali prilike, ali nisu zatresli mrežu Nigerije u prvom delu. Zasluge za to idu i sudiji Pousonu koji nije priznao čist gol Aleksanra Mitrovića, iako je lopta posle njegovog šuta prešla gol-liniju.

Međutim, ta nepravda je ispravljena u nastavku, pošto je Mitrović dva puta zatresao mrežu Nigerijaca, oba posle asistencija Filipa Kostića i tako je doneo važnu pobedu Srbiji.

U nastavku je viđena sličan situacija na terenu. “Orlovi” su stvarali šanse, pokušali smo šutem sa distance, probao je i Ljajić u 50. minutu, ali je dobro reagovao golman Uzoho. Prvi minuti drugog dela doneli su nešto sporiji ritam u odnosu na prvo poluvreme, pa nije viđeno previše prilika.

Novu veliku priliku propustila je Srbija u 57. minutu, posle kornera je šutirao Ivanović po zemlji, no ponovo je odličan bio golman Uzoho.

Opasno je bilo pred golom Vladimira Stojkovića sedam minuta kasnije, kada je naš golman bio na velikim mukama. U šansi se našao Odion Igalo, koji je loptu primio posle auta, šutirao je sa zemlje, ali je iskusni čuvar mreže bio siguran.

Zasluženo je Srbija došla do prednosti u 68. minutu, čime je krunisana terenska inicijativa. Mitrović i Kostić su odograli dupli pas, krilni napadač “orlova” je centrirao, Mitrović se poklonio za prednost od 1:0!

Nisu se naši momci zaustavili posle vođstva, već su nastavili da napadaju protivnika. Pokušao je u 75. minutu Filip Kostić, ali je njegov veoma dobar udarac odbranio Uzohu.

Nastavili su izabranici Mladena Krstajića da rešetaju protivnika! Tadić je u 81. minutu uposlio Kostića, koji je ponovo asistirao Mitroviću, a on drugi put zatresao mrežu protivnika za 2:0!