Španski arbitar “pogurao” Đavole u Humskoj (VIDEO)

Fudbaleri Partizana poraženi su u trećem kolu grupe L Lige Evrope minimalnim rezultatom od Mančester Junajteda.

Odlučujući trenutak dogodio se u 43. minutu, kada je španski sudija Fernandes pokazao na belu tačku, posle jednog duela Nemanje Miletića i mladog Vilijamsa. Marsijal je bio precizan sa 11 metara, ali utisak je da Španac nije morao da dosudi kazneni udarac.

Ipak, sudija Fernandes je postao centralna figura meča kada je u 67. minutu propustio da pokaže na belu tačku, ali za Partizan. Posle skoka Nemanje Miletića pri šutu na gol rukom je u skoku igrao Vilijams, što je trebalo da bude penal. Međutim, Španac je umesto toga desnog beku crno-belih pokazao žuti karton zbog prigovora.

Partizan je bio mnogo bolji rival, imao nekoliko odličnih šansi, ali nije imao sreću da postigne gol. Na kraju ni rezultat iz Holandije nije išao na ruku crno-belima, pošto je AZ Alkmar slavio ubedljivih 6:0 protiv Astane i pretekao beogradski tim na tabeli Grupe L. Mančester Junajted je prvi sa sedam bodova, Alkmar ima pet, Partizan četiri, a Astana je bez bodova.

U narednom kolu 7. novembra sastaju se isti protivnici, ali u Mančesteru i Nur Sultanu.