Rusija: Tošić strelac u gradskom derbiju (VIDEO)

Gol Tošića, Zenit šampion

Fudbaleri moskovskog CSKA deklasirali su u gostima gradskog rivala ekipu Spartaka sa 4:0, a pobedi je doprineo i srpski  reprezentativac Zoran Tošić.

On je postigao treći gol na meču u 30. minutu kada mu je saigrač u padu glavom loptu mu dodao, Tošić je bio pred golmanom i sa osam metara bio precizan.

Pre njega dvostruki strelac je bio Jeremenko u desetom i 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Ahmed Musa u 63. minutu. Srpski fudbaler na terenu je proveo 84 minuta.

CSKA je četvrtom uzastopnom pobedom popeo na drugo mesto na tabeli sa 58 bodova, jednim više od Krasnodara koji ima i meč manje. Ova dva tima će se do poslednjeg kola boriti za Ligu šampiona.

Mnogo napetije je bilo na tribinama Otkrijte arene, gde je sredinom drugog poluvremena došlo je do masovne tuče između dve grupe navijača.

Gostujući “armejci” su uspeli da se domognu sektora sa pristalicama Spartaka i sukobe se sa njima. Policija nije uspeli da ih zaustavi, pa je tek posle nekoliko minuta sprečen veći sukob.

Spartak se nalazi na šestom mestu sa 43 boda. Do kraja sezone u ruskoj Premijer ligi ostala su još dva kola, a Zenit je novi šampion.

Tim iz Sankt Peterburga je titulu osvojio remijem na Ufi, gde je igrao 1:1. Ovo je timu iz Sankt Peterburga četvrta titula u istoriji, prva od 2012. godine.

Tako se konačno isplatilo veliko ulaganje u igrače, koji su prethodnih sezona plaćeni više od 100 miliona evra.