Real poražen od Šahtjora, Jović bez učinka na terenu (VIDEO)

Fudbaleri Reala poraženi su u 1. kolu grupne faze Lige šampiona na svom terenu od Šahtjora (3:2), a istovremeno, u Austriji remizirali su Salcburg i Lokomotiva iz Moskve (2:2).

Ukrajinski šampion izvanredno je otvorio susret i sa tri pogotka u prvom poluvremenu najavio debakl španskog predstavnika. Ipak, “bombom” Modrića kraljevski klub se vratio u igru, a nade je podgrejao Vinisijus Žunior koji je samo sedam sekundi nakon što je zamenio Luku Jovića postigao pogodak za 2:3.

Ipak, rezultat iz 59. minuta ostao je na snazi do kraja susreta te je Šahtjor odneo ceo plen sa jednog od najtežih gostovanja. U završnici meča, Srđan Jovanović je ispravno poništio gol Varana i tako do poslednjeg zvižduka besprekorno delio pravdu na stadionu “Alfredo di Stefano”.

Utakmica Salcburga i Lokomotive iz Moskve završena je bez pobednika, a prvi su do mreže rivala stigli gosti u 19. minutu preko Edera.

Golovima u završnici prvog i početkom drugog poluvremena Salcburg je stigao do preokreta, a bod Marku Nikoliću u prvoj utakmici Lige šampiona doneo je Lisakovič.