Poraz ‘Orlova’ u Moskvi (VIDEO)

Reprezentacija Srbije poražena na gostovanju Rusiji u prijateljskoj utakmici – 0:1 (0:0).

Izabranici Vladimira Petrovića nisu pobedili ni u trećem uzastopnom kontrolnom meču (porazi od Južne Koreje i Rusije, remi sa Australijom).

“Orlovi” su kontrolisali sredinu terena u prvom poluvremenu, ali nisu bili konkretni u napadačkim akcijama. U nastavku je “zbornaja” bila bolja i drugi put zaredom savladala Srbe u prijateljskim utakmicama (prethodno 2008. godine – 2:1).

Jedini gol postigao je Pavel Pogrebnjak u 53. minutu. Sevnula je kontra domaćina, Roman Pavličenko je opalio sa 25 metara, “žabica” je odskočila pred golmanom Bojanom Jorgačević, koji je ispustio loptu, što je iskoristio napadač Šturgarta.

Sledeću utakmicu “orlovi” će igrati 2. septembra protiv Severne Irske u Belfastu, a do kraja kvalifikacija predstoje im dueli sa Farskim Ostrvima i Italijom kod kuće i u Sloveniji.

Gostovanje u Moskvi trebalo je Pižonu da posluži kao poslednja provera pred ključne kvalifikacione duele. Selektor Srbije nije mogao da računa na povređene Dejana Stankovića i Branislava Ivanovića, a nije igrao ni roviti Milan Biševac. Može da bude zadovoljan delovanjem veznog reda u prvih 45 minuta, ali jedini napadač Marko Pantelić bio je “odsečen”. Izostala je završnica.

Nekoliko pokušaja iz daljine (sve van okvira gola) prethodili su jedinog šansi “orlova” u prvom poluvremenu. Tada je, posle petog kornera, Slobodan Rajković sa šest metara loše odreagovao glavom.

Na drugoj strani, “zbornaja” je bila još bezopasnija. Samo je Andrej Aršavin jednom zapretio, ali je Jorgačević odbranio.

Domaći selektor Dik Advokat već u prvom poluvremenu morao je da izvrši dve prinudne izmene – umesto povređenih Aleksandra Keržakova i Aršavina uveo je Pogrebnjaka i Dinijara Biljaletdinova.

U nastavku su Rusi bili bolji. Selektori su vršili izmene što se mnogo gore odrazilo na goste.

Srbi su jedini šut u okvir gola uputili na isteku sata igre. Milan Jovanović je potražio Miloša Krasića, Juri Žirkov je loše procenio let lopte, a fudbaler Juventusa je, iskosa sa desne strane, tukao u golmana Igora Akinfejeva.

Ponovili su Rusi kontranapad iz 53. minuta, kada su postigli gol, ali je 20 minuta kasnije šut Biljaletdinova zaustavio Jorgačević. U sličnoj poziciji u finišu bio je i Vasili Berezucki. Međutim, tukao je neprecizno.

Malo pre toga, u 84. minutu, Pantelić se našao u poziciji iz koje se očekuje da golgeter bude precizan. Ipak, Ignaševič je uklizao i sprečio srpskog napadača da izjednači.