Orlići slavili u Severnoj Irskoj

Golovima Saše Markovića i Nemanje Gudelja iz penala u finišu meča, mlada reprezentacije Srbije pobedila Severnu Irsku 2:0.

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je kao gost Severnu Irsku 2:0 (0:0) i izdvojila se na vrhu tabele Grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Izraelu 2013.

Oba gola “orlići” su postigli u finišu utakmice u Kolerajnu. Domaćina je načeo vezista Partizana Saša Marković. U igru je ušao u 60. minutu, a 20 minuta kasnije je savladao golmana Konora Devlina.

To je Saši Markoviću drugi gol u ovom ciklusu, prethodno je bio precizan i u remiju u Makedoniji (1:1).

Već u 83. minutu bilo je 0:2. Strelac je bio Nemanja Gudelj iz penala.

Srbi su sve vreme napadali, ali nisu uspevali da povedu. Statistika govori u prilog dominaciji “orlića”, koji su, primera radi izveli čak 12 kornera, Irci nijedan, na Jankovićevi igrači pucali su 16 puta, od čega 11 puta u okvir gola, a domaćin je uputio sedam šuteva.

Srbija je početkom septembra već savladala Severnu Irsku, tada je bilo 1:0.

SEVERNA IRSKA: Devlin, Hodson, Dadžon, Klakas, Tomson, Meklaflin, Ferguson (od 79. Leveri), Karson, Magenis, Grig (od 46. Nouls), Gorman (od 79. Vinčester).

SRBIJA: Aleksić, Nastasić, Gudelj, Milunović (od 60. Saša Marković), Ignjovski, Medojević, Mladenović, Đuričić, Milivojević, Lazar Marković (od 60. Despotović), Kojić (od 88. Krstičić).

Odigran je još jedan meč u našoj grupi i rezultat je dobar za “orliće”. Makedonija i Danska odigrali su 1:1 (0:0).

Oba gola postignuta su u poslednjih 15-ak minuta. Danska je povela u 73. minutu pogotkom Helenijusa, a pet minuta kasnije izjednačio je Nesterovski.

TABELA GRUPE 4: Srbija (5 mečeva) 11, Danska (4) 8, Makedonija (3) 5, Severna Irska (5) 4, Farska Ostrva (5) 1.

Reprezentacija Srbije će takmičenje nastaviti u junu sledeće godine gostovanjem na Farskim Ostrvima, a onda joj slede i septembarski dueli u Danskoj i kod kuće sa Makedonijom.