“Orlići” ispustili vođstvo od 2:0, Albanija promašila i penal!

Omladinska selekcija Srbije (U19) igrala je nerešeno – 2:2 (1:0) sa Albanijom u Elbasanu u okviru 2. kola prvog kruga kvalifikacija za odlazak na Prvenstvo Evrope.

Srbija je vodila na poluvremenu, imala 2:0 na 10 minuta do kraja, ali je sve ispustila. Albanci su uspeli da se vrate i odnesu veliki bod.

Srbija je na poluvremenu vodila golom Nikole Mituljikića. On je pogodio u 42. minutu na asistenciju Motike.

Strelca prvog gola zamenio je napadač Crvene zvezde Marko Lazetić i upravo je on duplirao prednost.

Pogodio je u 77. minutu iz okreta sa deset metara i doneo 2:0.

Krsmanović je zatim u 82. minutu u padu izblokirao rukom centaršut i sudija je pokazao na penal.

Penal je odbranio golman Radničkog iz Kragujevca Ognjen Lukić, kada je nogom skinuo udarac Točija.

Nedugo zatim, glavom sa deset metara u 84. minutu pogađa Nerguti za 2:1.

Albanija postiže još jedan gol u 88. minutu za izjednačenje i bod.

SRBIJA – ALBANIJA 2:2 (1:0)

STRELCI: 1:0 N.Mituljikić 42, 2:0 Lazetić 77, 2:1 Nerguti 84, 2:2 Špendi 88. Stadio: Elbasan Arena. Sudija: Pavel Orel (Češka).

SRBIJA: Lukić, Despotovski, Petković, Subotić, Krsmanović, Stanković, Miletić, Motika, N.Mituljikić (84. Đorđević), J.Mituljikić (61. Lazetić), Ajdar (85. Gluščević). Selektor Dejan Branković

ALBANIJA: Simoni, Bitići, Preka, Zali, Hisaj (72. Derviši), Nergiti, Mata (90. Cipi), Bibo (72. Špendi), Zenelaj (78. Alivoda), Toki, Pježka (78. Zajsar). Selektor Armando Cungu