Norveški tinejdžer zablistao na debiju u dresu Borusije! (VIDEO)

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Augsburg rezultatom 5:3 posle velikog preokreta u okviru 18. kola Bundeslige, a junak trijumfa gostiju bio je Erling Holand.

Mladi Norvežanin je tokom zimske pauze stigao u redove Borusije, a samo 20 minuta na terenu, pošto je ušao u igru, bilo mu je potrebno da postigne het-trik.

Augsburg je poveo u 34. minutu preko Florijana Niderlehnera, da bi prednost udvostručio Marko Rihter u prvom minutu drugog poluvremena. Samo tri minuta kasnije Julijan Brant je smanjio na 2:1, da bi Niderlehner drugim golom povisio na 3:1, pre nego što je usledio veliki preokret Borusije.

Holand je u igru ušao u 56. minutu, a tri minuta kasnije postigao je prvi gol u dresu tima iz Dortmunda. Prošlo je samo dva minuta i Borusija je stigla do izjednačenja preko Džejdona Sanča, a zatkim je Holand još dva puta bio strelac – u 70. i 79. minutu.

Hrvatski fudbaler Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Augsburg.

Borusija posle devete pobede ima 33 boda na četvrtom mestu tabele, dok je Ausgburg ostao na 23 boda.