Magična aistencija Jovića u pobedi Reala nad Seviljom! (VIDEO)

Fudbaleri Reala savladali su Sevilju rezultatom 2:1 u derbiju 20. kola La Lige, posle niza preokreta.

Junak trijumfa ‚kraljevskog klub‘ bio je Kazemiro, koji je bio dvostruki strelac, dok je jedini gol za Andalužane postigao Luk de Jong.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, uprkos tome što je De Jong u 31. minutu zatresao mrežu Reala, ali je pošto je sudija konsultovao VAR poništio taj pogodak. U prvih 45 minuta nije bilo drugih izglednijih prilika, a sve se promenilo u nastavku utakmice.

U 59. minutu Luka Jović je petom proigrao Kazemira koji je izašao ispred golmana Sevilje i bez problema ga nadmudrio. Gosti su uzvratili samo pet minuta kasnije, pošto je uspeo da se izbori sa nekolicinom defanzivaca Reala, a Tibo Kurtoa nije ni imao šansu da odbrani.

Konačan rezultat postavljen je u 69. minutu, kada je Lukas Vaskez uputio centaršut izvan kaznenog prostora, a brazilski fudbaler glavom zakucao loptu u mrežu. Kazemiro je imao odličnu šansu nekoliko minuta kasnije, ali je lopta završila tik pored stative, a do kraja utakmice prilike da trijumf Reala učine ubedljivijim imali su i Luka Modrić i Karim Benzema, dok je na drugoj strani Jusef en Nesiri minut pre kraja mogao da donese Sevilji izjednačenje, ali je loptu poslao pored stative.

Jović je bio u igri do 62. minutu, kada ga je zamenio Karim Benzema, dok je na drugoj strani Nemanja Gudelj odigrao svih 90 minuta. Luka Modrić je proveo celu utakmicu na terenu za Madriđane.

Real je zahvaljujući trijumfu izbio na čelo tabele sa 43 boda, Barselona ima 40, ali utakmicu manje. Sevilja je ostala četvrta sa 35 bodova.