Napoli u finalu Kupa Italije, Maksimović svih 90 minuta na terenu (VIDEO)

Juventus je ušao u finale Kupa Italije “nulom” protiv Milana u petak, a u utakmici za taj trofej igraće protiv Napolija.

Ekipa Đenara Gatuza pobedila je pre pauze Inter u Milanu 1:0, a u subotu je odbranila tu prednost i ušla u finale, koje će biti odigrano u sredu, 17. juna, na Olimpiku.

Gosti iz Milana su došli u vođstvo nakon samo dva minuta igre. Kristijan Eriksen postigao je gol direktno iz kornera i vrlo brzo anulirao zaostatak svog tima.

Napoli je poravnao rezultat u 41. minutu, golom Drisa Mertensa. Ospina je poslao dugu loptu ka Insinjeu i pokrenuo kontru, u kojoj je Italijan pravovremeno uposlio Mertensa i ostavio mu lakši deo posla.

U drugoom delu igre, Inter je ponovo uspostavio inicijativu, međutim, to timu Antonija Kontea nije donelo plasman u finale.

Najbolju priliku za to propustio je Kristijan Eriksen u 82. minutu. Danac je natrčao na povratku, posle odlične akcije, i šutirao snažno sa petnaestak metara, ali je Ospina još jednom reagovao neverovatno i izrastao u junaka meča.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za tim iz Napulja.

Napoli (4-3-3): Ospina – Di Lorenco, Maksimović, Kulibali, Hisaj – Elmas, Deme, Zjelinski – Politano, Insinje, Mertens.

Inter (3-5-2): Handanović – De Fraj, Škrinijar, Bastoni – Kandreva, Eriksen, Brozović, Barela, Jang – Martines, Lukaku.