Mitrović dvostruki strelac za prve bodove Fulama u Premijer ligi (VIDEO)

Fudbaleri Fulama savladali su Barnli na domaćem terenu rezultatom 4:2 u okviru trećeg kola Premijer lige.

Fulam je zabeležio prvu pobedu u sezoni na krilima sjajnog srpskog golgetera Aleksandra Mitrovića, a prvu pobedu u verovatno najjačoj ligi sveta ujedno je zabeležio i srpski stručnjak Slaviša Jokanović.

Goleadu na Krejven Kotidžu započeo je skupoceni veista Žan Mišel Seri već u 4. minutu utakmice.

Mitrović je u prvom poluvremenu zablistao sa dva gola za dva minuta, a učestvovao je i u četvrtom golu svoje ekipe, kada je šutirao ka golu Džoa Harta, a lopta se od stative odbila strelcu pogotka Andreasu Širleu.

Za Barnli golove su postizali Džef Hendrik u desetom i štoper Džejms Tarkovski u 41. minutu.

U poslednjem meču dana Čelsi je slavio na gostovanju protiv bivše Mitrovićeve ekipe Njukasla.

“Plavci” su apsolutno dominirali tokom celog meča i na kraju su imali posed lopte od preko 80 odsto. Ipak, Njuka je bila jako blizu da dođe do boda u jednom veoma kontroverznom meču.

Na poluvremenu je bilo bez golova, da bi u 76. minutu Markos Alonso bio srušen u kaznenom domaćina, a zatim Belgijanac Eden Azar realizovao najstrožu kaznu.

Na 1:1 je izjednačio Hoselu, posle centaršuta Jedlina, koji je ranije tokom akcije napravio čist faul koji sudija meča Tirni nije video. David Luiz je katastrofalno reagovao prilikom ubacivanja Hoselua i pustio ga da nesmetano savlada golmana Kepu Arisbalagu.

Ipak, Jedlinu je karma došla glave, pa je upravo on postigao autogol tri minuta pre kraja isteka regularnog vremena za treću pobedu u tri meča tima Mauricija Sarija.