Milivojević uspešniji od Mitrovića na startu Premijer lige (VIDEO)

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Fulam u “srpskom derbiju” prvog kola Premijer lige sa 2:0.

Gol za Kristal Palas postigao je Džefri Šlup u finišu prvog poluvremena, nakon što je Fulam propustio nekoliko dobrih prilika i nije iskoristio inicijativu.

Tim Luke Milivojevića je tako upisao bodove protiv ekipe Slaviše Jokanovića i Aleksandra Mitrovića, koja je ne startu meča nagovestila dobre igre u Premijer ligi.

Malo je falilo Širleu da u 11 minutu stigne loptu koju je oštro po zemlji uputio Rajan Sesenjon i da opasno zapreti golu Palasa.

Dva minuta kasnije Širle prolazi po desnoj strani, spušta za Mitrovića, ovaj prima levom pa šutira desnom, ali je Henesi majstorski odbranio.

Taunsend je šutirao sa distance u 15. minutu, ali je i golman Fulama Fabricio odbranio taj pokušaj.

Luka Milivojević je ubrzo dobio žuti karton zbog faula posle kog je na gol šutirao Mitrović iz slobodnog udarca.

Fulam je u prvih pola sata igre bio bolji tim, ali je Fabri u 30 .minutu fantastično odbranio udarac glavom Bentekea koji je skočio pored dvojice defanzivaca Fulama.

Mitrović je do poluvremena dobro šutirao još jednom u 38. minutu i opet je odbranio Henesi. Njegove odbrane su bile ključne jer je Palas do poluvremena dao gol. Van Anholt je u 41. minutu ubacio loptu u kazneni prostor, a maestralno se snašao Šlup pored Čejmbersa iskosa i u padu zakucao loptu pod prečku Fabrija za 1:0.

Van Anholt je i sam postigao pogodak nekoliko minuta kasnije, ali je on poništen zbog ofsajda. Kristal Palas je postepeno bivao sve bolji i na poluvreme je otišao i zadovoljniji rezultatom.

Palas je u nastavku održao agresivnost, pojačan je tempo meča, a Van Anholt je briljirao. U 60. minutu, glavni arbitar je “nagrađen” zvižducima sa tribina jer nije svirao penal posle pada Širlea u kaznenom prostoru Kristal Palasa.

Širle je nakon toga izašao iz igre, a Kamara se pridružio Mitroviću napred.

Nije mnogo pomoglo to Fulamu jer je Palas uspevao da sačuva vođstvo, a Zaha je propustio idealnu šansu i da ga uveća.

Ostao je sam ispred gola Fulama i Fabri mu je petom odbranio zicer. Jokanovićev tim je pokušavao da napada, centaršutevi su “debelo” promašivali svoje mete.

Van Bisaka je to kaznio asistencijom, a Vilfrid Zaha egzekucijom u 80. minutu i Kristal Palas je zasluženo upisao trijumf, pa se prvim bodovima u ligi raduje Luka Milivojević.

Do kraja utakmice je Henesi odbranio još dva dobra udarca igračima Fulama koji nisu uspeli ni da ublaže poraz.