Mančester Junajted eliminisan iz Lige šampiona! (VIDEO)

Srpski reprzentativci Aleksandar Kolarov i Nemanja Matić odigrali su svih devedeset minuta za svoje timove.

Fudbaleri španske Sevilje šokirali su Mančester junajted na “Old Trafordu” i pobedom od 2:1 obezbedili plasman među najboljih osam ekipa Lige šampiona, a isti uspeh ostvarila je i Roma, koja je golom Džeka u revanšu u Rimu nadoknadila minus protiv Šahtjora – 1:0.

Iako su slovili za favorita, “crveni đavoli” su protiv gostiju iz Sevilje bili veoma jalovi i bezidejni, i pored predonsti u posedu lopte u većem delu meča.

Međutim, u onome što je bitnije i što se broji, ekipa Vićenca Montele bila je uspešnija od izabranika ćudljivog Žozea Morinja i sa dva gola napravila najveće iznenađenje ove faze elitnog takmičenja.

Junak pobede španskog tima bio je Ben Jeder, koji je sa dva gola u 74. i 78. minutu utišao publiku na “teatru snova”, a sve što je engleski tim uspeo da uradi bio je efektan gol Lukakua sedam minuta pre kraja – 1:2.

U drugom meču večeri, Roma je najviše zahvaljujući bosansko-hercegovačkom napadaču Edinu Džeku uspela da nadoknadi minus iz prvog meča (1:2) i da ostvari pobedu koja znači plasman među osam najboljih u Evropi – 1:0.

“Dijamant” je jedini gol postigao u 52. minutu meča, da bi kasnije iznudio i crveni karton Ordetsa i brojčanu prednost za svoji tim.

I pored toga, ukrajinska ekipa se nije predala, veće ofanzivom u samom finišu ozbiljno pretila da spreči veliko slavlje u “večnom gradu”. Ali, nije uspela.

Dodajmo da su srpski reprzentativci Aleksandar Kolarov i Nemanja Matić odigrali svih devedeset minuta za svoje timove.