Ljajić sa dva gola iščupao bod Romi! (VIDEO)

Bivši igrač Partizana i Fjorentine sa dva pogotka sprečio prvi poraz Rome na Olimpiku u ovoj sezoni

Od već viđenog kandidata za plasman u drugu ligu, do ekipe koja bi bez problema mogla da se umeša u borbu za evrokupove. Sasuolo je bio na korak da postane prvi tim koji je ove sezone slavio na Olimpiku, ali je sve to sprečio Adem Ljajić, koji je sa dva pogotka u završnici meča doneo svom timu vredan bod, iako su izabranici Rudija Garsije od 50. minuta igrali sa igračem manje – 2:2 (0:2).

Rimljane je u nokdaun bacio lukavi Simone Zaza, jedini igrač u Seriji A koji je u dosadašnjem toku sezone postizao golove i protiv Juventusa i protiv Rome.

Njemu je u 15. minutu u značajnoj meri pomogao golman Vučice Morgan de Sanktis, koji je prilično neoprezno pokušao da ispuca loptu iz svog peterca, ali je pogodio napadača Sasuola i lopta je završila u mreži Rimljana.

Taj trenutak je u potpunosti dezorjentisao odbranu domaćih, koja je samo tri minuta prilično lagano poklekla. To je iskoristio Zaza, koji je sam istrčao ispred De Sanktisa i povisio rezultat na 2:0.

Domaći su nakon toga krenuli u napad svim silama, ali kako je vreme prolazilo, a promašaji postajali sve učestaliji, nervoza sve je postajala sve očiglednija u redovima Rimljana.

Sve to je zakomplikovao i drugi žuti karton Danijelea de Rosija u 50. minutu, ali se čini da je baš taj trenutak dao posebnu inspiraciju Rimljanima. Bez obzira na brojčani deficit, Rudi Garsija je na teren odmah ubacio Žervinja i Najngolana i napao goste, koji ipak nisu uspeli da se izbore sa pritiskom u završnici meča.

Jedan od tragičara ispuštenog trijumfa u gostujućim redovima bio je Šime Vrsaljko, koji je u 77. minutu igrao rukom u svom šesnaestercu, a onda u samoj završnici meča dobio i drugi žuti karton.

Rimljani nisu odustajali bukvalno do poslednjih trenutaka meča, Florenci je u 92. minutu izbegao ofsajd zamku, dodao povratnu za Ljajića, a ovaj zatresao mrežu nemoćnog Andree Konsiljija.