Ljajić i Kuzmanović asistirali u derbiju (VIDEO)

Srbi asistirali, Romi sjajni derbi

Fudbaleri Rome savladali su Inter sa 4:2 u veoma zanimljivom derbiju 13. kola italijanske Serije A, a domaći tim uspeo je da sačuva prednost tek iz trećeg puta.

Posle ovog trijumfa ’Vučica’ se vratila na minus od tri boda u odnosu na prvoplasirani Juventus, dok su ’Nerazuri’ ostali 11. sa 17 bodova.

Ekipa Rudija Garsije povela je u 21. minutu, kada je posle lepe akcije na desnoj strani i ubacivanja Adema Ljajića Žervinjo pogodio mrežu iz peterca.

Samo 15-ak minuta kasnije drugi srpski internacionalac – Zdravko Kuzmanović je bio asistent – odlično je izveo korner posle kog je Ranokija izjednačio na 1:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a već u prvom napadu Roma je po drugi put povela, ovoga puta strelac je bio Holebas.

Izabranici Roberta Mančinija ponovo su se vratili preko osvalda u 57. minutu, ali je samo tri minuta kasnije noci gol za Romu postigao Pjanić, na povratnu Totija. Isti igrač postavio je konačan rezultat u poslednjim trenucima meča, kada je sjajno izveo slobodan udarac.