Liga Šampiona: Ivanović odveo Čelsi u četvrfinale! (VIDEO)

London, barem onaj deo koji navija za Čelzi, slavi Baneta Ivanovića! Srpski reprezentativac je golom u 105. minutu odveo Plavce u četvrtfinale.

Napoli je u prvih 25 minuta imao više od igre, stvorio nekoliko fenomenalnih šansi posle izgrađenih akcija, ali je pravo čudo kako nisu postigli ni jedan gol u tom periodu.

Pokušaj Mareka Hamšika u desetom minutu, Petr Čeh je odbranio nogom, zatim je Edinson Kavani dva minuta kasnije pokušao iz daljine, a samo minut posle toga isti igrač je na asistenciju Ezekjela Lavecija bio prekratak na drugoj stativi. Zatim za dva minuta (u 15. i 16.) promašili su Laveci i Hamšik. U prvoj situaciji Gokan Inler je u kontri uposlio Argentinca koji je šutirao po zemlji tik pored stative.

Kazna za tolike promašaje, Italijane je stigla u 29. minutu, kada je Ramires centrirao, a Didije Drogba glavom pocepao mrežu Morgana De Sanktisa.

To je pored prilike u petom minutu, kada je Drogba grudima spustio kao na tacni loptu Danijelu Staridžu, a ovaj sa nekoliko metara bio neprecizan, bila jedina šansa za Plavce. Nakon gola, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena umalo tim iz Londona nije poveo sa 2:0, ali je Paolo Kanavaro na metar ispred gol–linije izbio loptu posle centaršuta Davida Luiza.

Gde je Čelzi stao u prvom, nastavio je u drugom poluvremenu. Već u 47. minutu, Plavci su imali vođstvo za prolaz u četvrtfinale. Korner je izveo Frenk Lampard, a Teri glavom duplirao prednost svog tima. U 55. minutu sevnula je „bomba“ Inlera sa 16 metara za rezultat koji vodi Napoli među osam ekipa.

Rezervista Fernando Tores je pokušao u 65. minutu, ali je njegov volej De Sanktis bravuroznom intervencijom odbranio, da bi šest minuta kasnije Kavani petom uposlio Huana Kamila Zunjigu, čiji je šut sa nekoliko metara odbranio Čeh.

U 74. minutu, Kanavaro je nespretno igrao rukom posle šuta glavom Branislava Ivanovića i to je bio penal za domaće! Lampard je bio siguran za 3:1 i produžetke na „Stamford bridžu“. Možda je Čelzi oštećen u 90. minutu, Salvatore Aronika je u padu držao i oborio Drogbu, ali sudija Feliks Brih i njegovi pomoćnici nisu se oglasili.

U produžecima, u 105. minutu eksplozija radosti na “Stamford bridžu”. Ramires je “petljao” uz aut-liniju na desnoj strani, uputio loptu u kazneni prostor Napolija, gde je prihvatio Drogba, prosledio do Baneta Ivanovića, koji je sa nekoliko metara “pocepao” mrežu De Sanktisa.

Čelzi – Napoli 4:1 (Drogba 29, Teri 47, Lampard 75. penal, Ivanović 105 – Inler 55)

Stadion: „Stamford bridž“ u Londonu“. Gledalaca: 37.000. Sudija: Feliks Brih (Nemačka).

ČELZI: Čeh, Ivanović, Kol, Luiz, Teri, Esijen, Ramires, Lampard, Mata, Drogba, Staridž. Trener: Roberto Di Mateo.

NAPOLI: De Sanktis, Aronika, Kampanjaro, Zunjiga, Kanavaro, Mađo, Hamšik, Gargano, Inler, Kavani, Laveci. Trener: Valter Macari.