Liga šampiona: Čelsi deklasirao Maribor (VIDEO)

Kapiten Srbije odrigao je jubilarnu 50. utakmicu u Ligi šampiona.

Fudbaleri Čelsija i Šalkea ostvarili su pobede kod kuće u mečevima 3. kola H grupe u Ligi šampiona. Čelsi je u Londonu deklasirao Maribor sa 6:0, dok je Šalke u Galzenkirhenu slavio protiv Sporinga sa 4:3.

Ekipa Žozea Murinja napravila je veliki korak ka prolasku u osminu finala pošto sada na čelu grupe ima sedam bodova, dva više od Šalkea.

Čelsi je lako i ubedljivo savladao slovenački tim, ali Murinjo neće biti zadovoljan jer mu se povredio napadač Loik Remi već u 16. minutu.

Isti igrač prethodno je pogodio za 1:0, a svoje minuta iskoristio je Didije Drogba koji je u 24. minutu duplirao vođstvo sa penala. Do poluvremena je bilo 3:0, u 31. minutu Teri je na asistenciju Fabregasa pogodio.

U drugom delu londonski tim je rutinski odradio posao, uz još jedno odlično izdanje Branislava Ivanovića i Nemanje Matića. Kapiten Srbije odrigao je jubilarnu 50. utakmicu u Ligi šampiona. Viler je postigao autogol u 54. za 4:0, a do kraja je Azar sa dva gola overio ubedljivu pobeud.

Gosti su imali penal u 64. minutu koji je promašio Ibraimi.