Liga nacija: Remi Rusije i Turske u Moskvi (VIDEO)

Reprezentacije Rusije i Turske odigrali su na stdionu Dinama iz Moskve nerešeno, 1:1 u susretu trećeg kola Lige B u Ligi nacija.

Rivalski timovi reprezentacije Srbije u Grupi 3 u Ligi nacija, odigrali su interesantan meč, ali rezultatom će svakako biti zadovoljniji gosti.

Rusi su se nadali da bi pobedom mogli da poprave svoje stanje na FIFA rang listi, što bi im donelo mogućnost da budu u drugom šeširu na žrebu kvalifikacija za Mundijal 2022. godine, ali su podbacili.

Izabranici selektora Stanislava Čeršesova su odigrali dva različita poluvremena. Selektor “zbornaje” je imao problema sa sastavom tima, s obzirom da su trojica igrača izostavljena iz tima zbog sumnje da su se zarazili koronavirusom (Fernandes, Giljerme i Đikija).

Ipak, Rusi su poveli u 28. minutu. Zobnin je odlično asistirao Anatoliju Mirančuku koji je oštrim šutem po zemlji sa 14 metara zatresao mrežu Turske.

Sve se promenilo u nastavku, Rusi su bili znatno nervozniji, a Turske je do boda stigla u 62. minutu.

Merih Demiral je izveo prekid sa desne strane, usledila je povratna lopta sa druge stative u peterac gde je na pravom mestu bio Kenan Karaman – 1:1.

“Turska nas je prisilila da se više branimo u drugom poluvremenu. Imali su jaku klupu, nismo bili spremni da se branimo protiv dvojice napadača. Uspeli smo posle izjednačenja da odolimo, ali ne i da opet ugrozimo njihov gol”, nezadovoljan je selektor Rusije Stanislav Čerčesov.

U narednom kolu 14. oktobra igraju Turska i Srbija, odnosno Rusija i Mađarska.