Liga Evrope: Mitrovićev gol nedovoljan za prolaz Anderlehta! (VIDEO)

Srpski reprezentativac Aleksandra Mitrovića postigao je 18. gol u sezoni

Dinamo je eliminisao Anderleht sa 3:1 posle preokreta, a Belgijancima nije pomogao ni gol Aleksandra Mitrovića za vođstvo u prvom poluvremenu.

Na otvaranju meča domaćini su bili opasniji, Jasupov i Vanker su pretili Belgijancima, ali su golman Proto i promašaj spasili Anderleht.

Posle pola sata igrem, Aleksandar Mitrović je sjajno izbegao ofsajd zamku i šokirao Moskovljane za vođstvo Anderlehtu. U nastavku poluvremena u Moskvi nije bilo uzbuđenja, Dinamo je imao inicijativu, ali su napadi bili jalovi.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Dinamo je izjednačio, nakon što je Aleksej Kozlov natrčao na odbijenu loptu i šutirao sa 25 metara po zemlji, a lopta iako je išla po sredini gola, prošla je kroz noge iskusnom golmanu Protou.

Dva minuta kasnije Mitrović je imao sjajnu šansu da drugim golom vrati vođstvo Anderlehtu. Dočekao je centaršut, gađao je glavom, ali je lopta otišla pored desne stative.

U 64. minutu posle promašenog penala Aleksandra Kokorina, Artur Jusupov je odlično odreagovao i doneo Moskovljanima prednost.

Jonov je umalo postigao treći meč za Dinamo 12 minuta pre kraja, da bi u prvom minutu nadoknade vremena Antoni Vanden Bore promašio zicer za izjednačenje i prolazak Anderlehta. Dobio je loptu u kaznenom prostoru, uhvatio je volej, ali je šutirao preko gola.

U petom minutu nadoknade vremena Dinamo je potvrdio trijumf. Nakon sjajne asistencije Jurija Žirkova, mrežu je preciznim udarcem pogodio veteran Kevin Kuranji.

Žreb parova osmine finala je 12. marta, a prvi mečevi igraće se 19. marta.