Lacio preokretom ostao u trci za Ligu šampiona (VIDEO)

Ove sezone smo, ne samo u Seriji A, imali priliku gledati nekoliko vrhunskih utakmica. No, u najužem izboru će na kraju sezone biti današnji susret 33. kola Serie A između Fiorentine i Lacija.

Iako će domaći navijači biti jako razočarani porazom 3:4, ljubitelji fudbala na Artemio Frankiju videli su sve. Dva crvena kartona, preokret, golčine iz slobodnjaka, het-trik i ukupno sedam golova.

Da to neće biti sasvim obično veče bilo je jasno već u 7. minutu kad je Marco Sportiello dobio jedan od glupljih crvenih kartona u poslednje vreme. Fiorentinin golman je, za početak, potpuno nepotrebno izašao iz svog šesnaesterca na loptu koju bi njegov saigrač ionako izbio. No, Sportiello je odlučio preuzeti taj zadatak, ali je promašio loptu i ona je došla u noge Immobileu. Fiorentinin golman je u tom trenutku ostao barem metar izvan šesnaesterca, Lacijev napadač je šutirao prema golu, a Sportiello je rukama van kaznenog prostora igrao loptom, što je neminovno dovelo do isključenja.

Lacio je igrača više imao samo sedam minuta. Novi golman Dabrowski ispucao je dugu loptu, a gostujući stoper Murgia je dosta nespretno srušio Kijezu koji verojatno ne bi ni stigao loptu, ali je arbitar pokazao Muriji takođe direktan crveni karton.

Da se utakmica dodatno zakuva pobrinuo se Džordan Veretout koji je fantastično izveo slobodan udarac sa preko 25 metara i pogodio za 1:0. Nakon što je Marchi u 31. minuti srušio Biraghija, a Veretout realizovao penal za 2:0 činilo se da će Fiorentina lako do bodova.

Ipak, Lazio se u završnici prvog poluvremena potpuno vratio u igru. U 39. minutu Luis Alberto na identičan način kao Veretout, iz slobodnog udarca smanjuje na 2:1, da bi Martin Kaseres u sudiskoj nadoknadi nakon kornera glavom zatresao mrežu za 2:2.

Fiorentina ipak nije potpuno potonula i u 54. minuti Veretout koristi raspad sistema u gostujućoj obrani i solo-akcijom zabija za novo vođstvo – 3:2. No, ono je trajalo do 70. minuta kad je Lacio u 180 sekundi potpuno preokrenuo meč. Prvo je Felipe Anderson topovskim udarcem s 20-ak metara izjednačio, a tri minuta kasnije Luis Alberto nakon lepe akcije postavlja konačnih 3:4.

Lacio se ovom pobedom vratio na četvrto mesto s bodom više od Intera, dok je Fiorentina ostala na devetom mestu sa tri boda manje od Milana. Rossoneri drže poslednje mesto koje vodi u evropska takmičenja

Ceo meč za goste odigrao je Sergej Milinković-Savić, dok Dušana Baste nije bilo na terenu.

Za Fiorentinu je mladi Nikola Milenković odigrao ceo meč na poziciji desnog beka, ali na kraju nije imao sreće da se raduje.

Na ostalim susretima Atalanta je slavila kod Beneventa 3:0, a Roma je pobedila Đenovu 2:1. Sampdorija je golom u zaustavnom vremenu savladala Bolonju 1:0, dok je istim rezultatom Sasuolo slavio kod Verone. Torino i Milan su odigrali 1:1, iako su domaćini promašili i penal, a bez golova završio je susret SPAL-a i Kjeva.