Lacio nastavio sa bledim partijama, Juventus na korak od titule (VIDEO)

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za Lacio.

Fudbaleri Juventusa savladali su Lacio sa 2:1 (0:0) u 34. kolu Serije A i napravili su krupan korak ka tituli prvaka, pošto sada imaju 80 bodova, osam više od drugoplasiranog Intera. Nebeskoplavi iz Rima su četvrti na tabeli sa 69 bodova.

Odluka je pala u razmaku od tri minuta u ranoj fazi drugog poluvremena, a čovek odluke bio je Kristijano Ronaldo. U 51. minutu Portugalac je iskoristio jedanaesterac nakon što je Bastos igrao rukom u šesnaestercu, da bi tri minuta kasnije Luis Felipe i ceo tim gostiju napravio neshvatljivu grešku – lopta je izgubljena na centru, Dibala i Ronaldo išli su sami ka golu i Portugalac je plasirao loptu u praznu mrežu na dodavanje saigrača.

Ronaldo je tako postao prvi igrač koji je postigao najmanje 50 golova u Premijer ligi, La Ligi i Seriji A, a postao je i tek treći fudbaler u istoriji Juventusa sa 30+ golova u jednoj sezoni u Seriji A, posle Felićea Borela (1933/1934) i Džona Hansena (1951/1952).

I prvo poluvreme bilo je sadržajno, obe ekipe po jednom su pogodile stativu – Sandro u 11. minutu za Juventus, a Imobile u 44. za Lacio.

Bio je to 14. put u poslednje dve sezone da napadač Rimljana pogađa okvir gola, ali je do kraja meča postigao i gol. Zakuvao je u 83. minutu, kada je realizovao penal koji je skrivio Bonuči, bio je to njegov 30. prvenstveni gol u sezoni. Ipak, Juve je do kraja bez većih problema sačuvao trijumf.