Kvalifikacije za SP 2014: Srbija – Hrvatska 1:1 (VIDEO)

Hrvati su poveli golom Mandžukića, izjednačio je Mitrović, pre nego štio su crvene kartone dobili najpre Matić, pa Šimunić

Fudbalske reprezentacije Srbije i Hrvatske igrale su 1:1 na stadionu Crvene zvezde u kvalifikacionom meču za SP u Brazilu 2014.

Hrvati ostaju drugi sa 17 bodova iz 8 utakmica i obezbedila je bar baraž (Belgija ima 5 bodvova više ako sačuva pobeduu Glazgovu), a Srbija i formalno ne ide u Brazil.

Srbija je dominirala tokom većeg dela meča, ali je stvorila samo jednu šansu iz igre, kada je Tošić šutirao iskosa u prvom poluvremenu.

Prekidi su bili naša najbolja šansa, od četvrtog minuta, kada je Mitrović umalo šokirao Pletikosu, do pogotka koji je postigao isti fudbaler.

Mitrović je tokom celog meča bio najopasniji po hrvatski gol i propustio je nekoliko prilika da donese i pobedu nad Hrvatskom.

Na sredini Matić je kontrolisao veliki deo terena, što je kao posledicu donelo gotovo potpuno bezopasnu igru Hrvaske u većem delu meča. Ulazak Sulejmanija u drugom poluvremenu pomogao je našem timu, jer su njegovi centaršutevi stvorili četiri prilike za gol.

Hrvati su na papiru izašli sa ofanzivnim timom, ali su igrali vrlo defanzivno i retko pretili srpskom golu.

Iz prve ozbiljnije akcije oni su poveli, kada je Srna presekao dodavanje i poslao fantastičnu asistenciju, a Mandžukić rutinski plasirao pored Stojkovića.

Srbija se brzo vratila pogotkom Mitrovića, ali je odmah zatim ostala sa desetoricom, jer je Brih isključio Matića. Suđenje Nemca bilo je u najmanju ruku vrlo slabo i nedosledno tokom svih 90 minuta.

Nekoliko minuta kasnije Šimunić mu nije ostavio mogućnost da izbegne da ga pošalje u svlačionicu, jer je njegov start na Sulejmanija prebrutalan i za NFL standarde.

Ponašanje publike tokom meča bilo je izrazito neukusno i potpuno u skladu sa viđenim na Maksimiru ovog marta.