Kup Nacija: Severni Irci poniženi u Dublinu (VIDEO)

Rival reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine poražen u Dablinu (5:0) u meču Kupa Nacija.

Fudbaleri Severne Irske doživeli su težak poraz (0:5) u drugom kolu Kupa Nacija, tradicionalnog ostrvskog takmičenja u kome nastupaju još i Vels i Škotska.

Izabranici selektora Najdžela Vortingtona prosto su pregaženi od strane raspoloženih Iraca u Dablinu.

Pobeda domaćina se naslućivala već nakon prvog dela igre u kome su domaći fudbaleri stekli visoko vođstvo golovima Vorda u 24., Robi Kina u 37. i autogola Ketkarta u 45. minutu.

Nakon samo desetak minuta igre u drugom poluvremenu i još jednog gola domaćih preko Tomsona u 54. minutu, Severni Irci su bili na korak od debakla. Do kraja susreta tempo igre je znatno pao, da bi tačku na visoku pobedu postavio Koks u 80. minutu.

Republika Irska: Shay Given (Manchester City), Paul McShane (Hull City), Stephen Kelly (Fulham), Damien Delaney (Ipswich), Stephen Ward (Wolves), Seamus Coleman (Everton), Keith Andrews (Blackburn Rovers), Kevin Foley (Wolves), Keith Treacy (Preston North End), Robbie Keane (‘Spurs), Simon Cox (West Brom). Igrali su još: Liam Lawrence (Portsmouth), Andy Keogh (Wolves), Stephen Hunt (Wolves), David Forde (Millwall).

Severna Irska: Blayney (Linfield), Thompson (Watford), Cathcart (Blackpool), McAuley (West Brom), Hodson (Watford), Carson (Ipswich), Davis (Rangers), Clingan (Coventry City), Gorman (Wolves), McQuoid (Millwall), Feeney (Oldham Athletic). Igrali su još: Norwood (Manchester United), Coates (Crusaders), Boyce (Werder Bremen), McGinn, Garrett (Linfield).

Severni Irci, koji i dalje imaju realne šanse da se domognu drugog mesta u kvalifikacionoj grupi C, u narednom duelu Kupa Nacija (27. maja u Dablinu) odmeriće snage sa Velsom, dok će pre susreta sa “orlovima” (2. septembra u Dablinu) 10. avgusta ugostiti reprezentaciju Farskih Ostrva.