Krasićev gol za remi Juventusa (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa odigrali su 1:1 na gostovanju Kataniji, a izjednačujući gol za torinsku “staru damu” postigao je reprezentativac Srbije Miloš Krasić.

Juventus je bio u rezutlatskom zaostatku od sredine drugog poluvremena, a već na početku drugog Miloš Krasić je uspeo da prizemnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postigne gol za 1:1.

Napori ekipe iz Torina da napravi potpuni preokret i pobedom sebi omogući samostalan boravak na vrhu tabele nisu urodili plodom, tako da sa osam prikupljenih bodova Juventus deli lidersku poziciju sa Udinezeom koji je takođe odigrao nerešeno, 0:0 na gostovanju Kaljariju.

Miroslav Klose i Đibril Sise nisu uspeli da pronađu način da matiraju golmana Palerma, pa je Lacio “nulom” osvojio samo bod pred svojom publikom, a pobede su, na radost domaćih navijača, ostvarili Sijena, Atalanta i Kjevo.

Sijena je, sa Željkom Brkićem na golu, nastavila sa dobrim ostvarenjima pobedivši ekipu Lećea sa 3:0 uz dva gola Kalaja, Atalanta sa relativno lako izašla na kraj sa Novarom, koja je utešni gol u porazu od 2:1 postigla pred kraj susreta, a Kjevu je jedan takav gol u Veroni omogućio da savlada Đenovu sa 2:1. Igrači Kjeva su dominirali tokom većeg dela utakmice, ali su tek u 90. minutu uspeli da dođu do sva tri boda, kada je Moskardeli udarcem glavom postavio konačanih 2:1.

Na početku drugog poluvremena nije izgledalo da će tako biti, jer je Palasio doveo goste u vođstvo u 48. minutu, a nešto kasnije je napadač domaćih Serđo Pelisijer promašio penal, koji je skrivio Dario Daineli i tom prilikom zaradio crveni karton.

Brojčanu prednost prvo je materijalizovao upravo Pelisijer, koji je umalo postao tragičar, ali se iskupio udarcem glavom za izjednačenje i vraćanje svog tima u igru u 74. minutu.