Kostarika u sjajnoj formi pred Mundijal! (VIDEO)

Kostarika poslala “poruku” Srbiji – 3:0 protiv Severne Irske

Selekcija Kostarike, koja će igrati na Svetskom prvenstvu u grupi sa Srbijom, savladala je u prijateljskom meču u San Hozeu Severnu Irsku sa 3:0.

U vrlo sparnim uslovima, Lajam Bojs je imao prvu priliku na meču, da bi domaći potom preuzeli potpunu kontrolu na terenu.

Igrač Deportivo Saprise Johan Venegas je nakon pola sata igre doneo prednost Kostarikancima, poslavši loptu u mrežu glavom iz neposredne blizine.

Igrač Arsenala Džoel Kempel u prvom minutu nastavka na najbolji način završio akciju Kostarikanaca za 2:0.

Francisko Kalvo, igrač Minesote, odlično je skočio nakon kornera u 66. minutu i postigao još jedan gol glavom, za konačnih 3:0.

Zanimljivost sa ovog meča je da su u jednom trenutku u timu Severne Irske na terenu bila čak dva para braće – Džoni i Kori Evans i Rajan i Konor Meklaflin.

Kostarika narednu prijateljsku utakmicu igra u Lidsu protiv Engleske.