“Karioke” pobedile Švajcarsku i dale nadu “Orlovima” (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je Švajcarsku sa 1:0 u 2. kolu grupe G na Mundijalu u Kataru.

Odlučujući gol je postigao vezni fudbaler „karioka“ Kazemiro u 83. minutu.

Prvo poluvreme je bilo veoma zanimljivo, a od samog starta Brazilci su napadali, ali bez uspeha.

Najveću priliku za „karioke“ je propustio Vinisijus Žunior u 27. minutu, kada je iz velike blizine pogodio golmana Švajcarske Jana Somera direktno u ruke.

Do kraja poluvremena nismo videli bolje prilike, ali je kraj prvog dela obeležila bizarna situacija.

Naime, nestala je struja na nekoliko trenutaka na stadionu 974, ali se brzo vratila i meč se nastavio.

Početkom drugog poluvremena švajcarski fudbaleri su se, čak, odvažili i da probaju s visokom presingom na rivala. Poremetilo je to malo igru Brazilaca, dovelo do dva uzbuđenja pred hjihovim golom, ali bez konkretne šanse. Ostala je Švajcarska do kraja meča bez udarca u okvir Alisonovog gola.

Nije ni Brazil imao prilika za pogodak kao u meču sa Srbijom, ali je opet dvaput zatresao mrežu. Prvi put poradovali smo se u 64. minutu kada je Vinisijus Žunior iz kontre lepo pogodio malu mrežu, ali je prethodno Rišarlison bio u ofsajdu, te gol nije priznat.

Preznojavali smo se do 83. minuta, ali smo onda konačno mogli da odahnemo posle pogotka Kazemira. Dovoljnog Selesau za pobedu 1:0, kojom je obezbeđen prolaz u narednu rundu – i koja je s oduševljenjem dočekana u Srbiji.

Uz petostruke svetske prvake, dalje će gotovo sigurno i pobednik duela Srbija – Švajcarska. Švajcarcima igra i remi, dok naši fudbaleri moraju da osvoje tri boda i nadaju se da Kamerun neće prirediti senzaciju protiv Brazila. U tom slučaju, našim fudbalerima bila bi potrebna pobeda s golom više od afričke selekcije.

Brazil – Švajcarska 1:0