Junajtedu samo bod protiv “Čekićara”, Matić svih 90 na terenu (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Vest Hemom na svom terenu u 37. kolu Premijer lige rezultatom 1:1.

Posle takvog ishoda, Crveni đavoli u poslednju rundu i odlučujući meč za Ligu šampiona sa Lesterom ulaze uz bod prednosti u odnosu na Lisice.

Ekipi Olea Gunara Solšera biće dovoljan i bod u duelu na King Pauer stadionu 26. jula, kako bi se našla u elitnom rangu.

Sa druge strane, Vest Hem je i zvanično obezbedio opstanak u najjačem rangu engleskog fudbala.

Junajted nije briljirao na Old Trafordu protiv ekipe iz donjeg dela tabele i bio je prinuđen da juri rezultat u drugom poluvremenu.

Gosti iz Londona do prednosti su stigli u 45+2. minutu preko Majkla Antonija iz penala.

Najstrožoj kazni prethodila je nespretna intervencija Pola Pogbe, koji je prilikom jednog udarca postavio ruke ispred glave i njima zaustavio loptu.

Sudija Pol Tirni nije imao dilemu, a Antonio je bio siguran izvođač.

U drugih 45 minuta viđena je konkretnija igra domaćina i ona je krunisana brzim izjednačenjem.

Posle duplog pasa Mejsona Grinvuda i Antonija Marijala ispred šesnaesterca, mladi Englez je pogodio bliži ugao i došao do 17. pogotka u sezoni.

Time je 18-godišnji napadač postao tek četvrti tinejdžer u istoriji Junajteda sa tolikim brojem pogodaka, uz Džordža Besta, Brajana Kida i Vejna Runija. Priliku da nadmaši slavne prethodnike imaće u poslednjem kolu.

U nastavku utakmice Đavoli su imali inicijativu, pokušavali su da dođu do sva tri boda, ali nisu stvorili nijednu ozbiljniju priliku.

Na drugoj strani, opasne udarce Džeroda Bovena i Deklana Rajsa zaustavljao je David de Hea.