Jović postigao 15. gol u šampionatu i upisao dve asistencije! (VIDEO)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Hanover na gostovanju rezultatom 3:0 u 23. kolu nemačke Bundeslige.

Najzaslužniji za pobedu Ajntrahta bio je Luka Jović, koji je u pobedi učestvovao sa golom i dve asistencije.

Posle mirnih prvih 45 minuta mreže su mirovale, ali je Frankfurt za kratko vreme uspeo da dođe do dva gola i reši pitanje pobednika početkom drugog dela igre.

Prvi pogodak viđen je u 54. minutu, a u njemu je učestvovala dobro poznata balkanska kombinacija.

Jović je lepim pasom proigrao Hrvata Rebića, koji je ostao jedan na jedan sa golmanom protivnika i rutinski rešio tu situaciju.

Frankfurt je nastavio da napada, a domaćin nije imao rešenja. U 63. minutu Kostić je povukao kontru svoje ekipe, centrirao loptu koja je pronašla Jovića. Srpski golgeter je bio sam, te glavom poslao loptu u mrežu Hanovera i povisio na 2:0.

Iako je pitanje pobednika bilo rešeno, srpski fudbaleri su želeli još jedan gol. Pred početak sudijske nadoknade desila se slična situacija kao kod drugog gola, jer je ovoga puta Jović uposlio Kostića za konačnih 3:0.

Jović je na ovom meču postigao 15. gol u šampionatu i ostao prvi na listi strelaca, a upisao je i šestu asistenciju. Njegov kolega Rebić zabeležio je osmi gol, a Kostić šestu asistenciju i drugi gol u ligi.