Italija: Krasić srušio Romu, Miha ispustio pobedu (VIDEO)

Juventus je sa 2:0 pobedio Romu a prvi gol postigao je Miloš Krasić.

Juve je impresivno odigrao u drugom poluvremenu, a prvi gol postigao je Miloš Krasić u 60 minutu, a samo 15 minuta kasnije Alesandro Matri je rešio meč. Oba gola namestio je Fabio Groso.

Juventus je i dalje sedmi, ali sa samo dva boda manje od šestoplasirane Rome koja je na mestu koje vodi u Ligu Evrope. Roma je bila dominantna u prvom poluvremenu, ali osim prečke posle fantastičnog voleja Frančeska Totija, nije uspela da stvori ni jednu šansu pred golom “Stare dame” koja je igrala sve bolje kako je vreme odmicalo.

Dobra igra torinskog giganta urodila je plodom na isteku 60. minuta kada je Fabio Gros odigrao dupli pas sa Matrije po levoj strani, ušao u kazneni gde je napravio pometnju, a onda pronašao Krasića na drugoj stativi koji je prelepim volejem savladao Donija.

Roma je zamalo izjednačila preko Džeremija Meneza, ali je samo nekoliko trenutaka kasnije ponovo Groso pronašao svog saigrača, ovaj put Matrija, koji je izbegao ofsajd zamku, a onda lagano duplirao prednost gostima.

Trener Fiorentine Siniša Mihajlović razočaran je remijem protiv Ćezene 2:2, u utakmici 31. kola italijanskog prvenstva.

Ćezena je povela golom Himenesa, a “ljubičasti” su preokrenuli preko Đilardina i Montoliva. Bod domaćima, koji su u zoni ispadanja, doneo je Fabio Kazerta četiri minuta pre kraja utakmice.

“Igrali smo dobro, pogodili smo prečku i stativu ali nismo uspeli da ih dokrajčimo. Čini se da nam je, uprkos vodjstvu, pred golom protivnika u završnici utakmice nedostajalo koncentracije”, rekao je Mihajlović.

Fiorentina je deveta na tabeli sa 42 boda – osam manje od Rome koja je na šestom mestu koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

“Ovo nije loš rezultat, ali razočaran sam jer smo primili gol četiri minuta pre kraja utakmice. Do kraja prvenstva ima još sedam utakmica i pokušaćemo da se plasiramo u Ligu Evrope”, rekao je Mihajlović.

U sledećem kolu Fiorentina na svom terenu igra protiv lidera prvenstva, Milana.