Hrvati sigurni, Makedonci ubedljivi… (VIDEO)

Sreda je bio dan koji je u FIFA kalendaru određen za prijateljske međudržavne utakmice, a širom planete odigrane su 34 utakmice.

Srbija je pobedila na Kipru, Hrvati su bez problema savladali Južnu Koreju, BiH je neočekivano lako izašla na kraj sa Slovenijom, dok su Makedonci rešili utakmicu sa Danskom u prvih 25 minuta.

Hrvati i Korejci su na Krejven Kotidžu (Korejci su 2011. na stadionu Fulama igrali i sa Srbijom) odigrali jedan od “ozbiljnijih” mečeva.

Rakitić i Mandžukić su kombinovali za prvi gol na isteku pola sata. Osam minuta kasnije Rakitić je ponovo pripremio gol, strelac je bio Darijo Srna.

‘Vatreni’ su povećali prednost na ubedljivih 3:0 u 57. minutu, ovoga puta asistent je bio Luka Modrić. Na dodavanje Nikice Jelavića, Mladen Petrić je u 85. minutu postavio konačan rezultat, 4:0 za Hrvatsku.

Reprezentacija Makedonije je duel sa Danskom rešila u prvih 25 minuta. Najpre je Pandev savladao golmana Kaspera Šmajhela u 8. minutu, Agim Ibraimi je već u 17. povećao na 2:0, a Nikolče Noveski je sedam minuta posle toga postavio konačan rezultat, 3:0 za Makedoniju protiv Danske na stadionu “Filip Drugi”.

Ostali protivnici reprezentacije Srbije u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo uspešno su okončali svoje mečeve.

Belgija je savladala Slovačku sa 2:1, golovima Azara i Martensa, dok je pogodak za Slovačku postigao Lašik.

Vels je bio bolji od Austrije, imao je dva gola prednosti preko Bejla i Vouksa, da bi u 75. minutu Janko postigao počasni pogodak za Austriju.

Reprezentacija Škotske je, sa novim selektorom Gordanom Strahanom, pobedom startovala u 2013. godini, savladana je Estonija sa 1:0, a gol odluke delo je Mjulgrua.