Grujićev Porto sa igračem manje eliminisao Juventus! (VIDEO)

Fudbaleri Porta plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su nakon produžetaka u revanšu u Torinu eliminisali domaći i favorizovani Juventus i pored poraza od 3:2 (2:1, 0:1). Prvi meč plavo-beli su dobili sa 2:1.

Juventus je dominirao u prvih 15 minuta, propustili su nekoliko dobrih šansi, ali je ekipa iz Porta preuzela konce igre u svoje ruke. Kada je u 17. minutu dosuđen penal zbog faula Demirala nad Taremijem.

Nakon konsultacija sa VAR tehnologijom Kujpers je potvrdio odluku, pokazao na belu tačku, a Oliveira poslao loptu u jednu, Šćešnog u drugu stranu dva minuta kasnije.

Sačuvao je Porto taj rezultat do kraja prvog poluvremena, ali samo četiri minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Kjezi da stigne do prvog pogotka na meču nakon asistencije Kristijana Ronalda i lepog udarca u drugi ugao.

Kola za Porto su nastavila da idu nizbrdo, pošto je Taremi za samo dva minuta dobio dva žuta kartona, i to drugi zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka, pa je Porto ostao sa deset igrača. U 63. minutu Kjeza je odličan centaršut iskoristio da postigne svoj drugi gol i donese preokret, da bi potom propustio još jednu sjajnu šansu nekoliko minuta kasnije. Nije bio precizniji ni Ronaldo, a u 93. minutu meča Kvadrado je pogodio prečku, pa je susret otišao u produžetke.

U prvih 15 minuta nije bilo golova, ali je Porto imao jednu sjajnu šansu preko Marege nakon prelepog driblinga Korone, no Poljak na golu Torineza je uspeo da spreči prednost Portugalaca.

I drugi produžetak je tekao mirno sve do 115. minuta, kada je dosuđen slobodan udarac na preko 25 metara od gola Juventusa, Oliveira šutirao po zemlji, igrači Juventusa skočili a lopta iznenadila njihovog golmana i završila u mreži. Gotovo u narednom napadu Rabio je posle kornera i centaršuta Bernandeskija zatresao mrežu tima iz Portugala, doneo vođstvo svom timu, ali nije Juventus uspeo da u poslednjim trenucima meča stigne i do još jednog pogotka.

Na kraju, 3:2 za Juventus, 4:4 ukupno, pa Porto uz Borusiju Dortmund ide dalje, dok Juventus drugu godinu zaredom završava takmičenje u ovoj fazi Lige šampiona.