Gol Milinković-Savića vredan Lige šampiona! (VIDEO)

Fudbaleri Lacija zabeležili su važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona, pošto su u 35. kolu Serije A savladali Torino na strani 1:0, golom srpskog reprezentativca Sergeja Milinković-Savića.

Sjajni vezista je postigao gol u 56. minutu meča na Olimpijskom stadionu u Torinu, kada je na korner Luisa Alberta odlično skočio i zakucao loptu u mrežu.

Srbin je bio u glavnoj ulozi i u 23. minutu, kad je posle prekršaja nad njim sudija Irati pokazao na penal. Međutim, Albertov udarac sa bele tačke zaustavio je Salvatore Sirigu.

Posle te pobede, koja dodatno dobija na značaju ako se zna da su Lacijali veći deo meča igrali bez najboljeg strelca Ćira Imobilea, koji je u 15. minutu napustio teren zbog povrede.

Nebeskoplavi su sada na deobi treće pozicije sa gradskim rivalom Romom. Oba tima imaju po 70, četiri više od petoplasiranog Intera, i nalaze se u odličnoj situaciji kada je plasman u Ligu šampiona reč.

Do kraja prvenstva ostalo je još tri kola, a u narednom će Lacio dočekati Atalantu.

Sa druge strane, Torino, za koji je Adem Ljajić odigrao ceo meč, zauzima 10 mesto sa 47 bodova.