Gol i asistencija Milinković-Savića u pobedi nad Specijom (VIDEO)

Fudbaleri Lacija savladali su Speciju sa 2:1 u gostima u 10. kolu Serije A, a junak trijumfa bio je naš reprezentativac Sergej Milinković Savić, koji je postigao prelep gol, a upisao je i asistenciju.

Lacio je došao do važna tri boda na gostovanju novajliji u elitnom rangu, a pitanje pobednika je tim iz Rima rešio već u prvom poluvremenu.

Do prednosti su “lacijali” došli u 15. minutu, kada je Sergej Milinković-Savić odlično asistirao Ćiru Imobileu, a udarna pesnica nebesko-plavih je donela vođstvo gostima.

Do narednog gola izabranici Simonea Inzagija su čekali do 33. minuta, kada je viđen i najlepši momenat na meču. Dosuđen je faul za Lacio na nekih 20-ak metara od gola Specije, loptu je postavio Milinković Savić i došlo je do magije. Nadmudrio je golmana protivnika, uhvatio ga na “krivoj nozi” i, ispostavilo se kasnije, rešio pitanje pobednika.

Specija je u drugom poluvremenu tek uspela da ublaži poraz preko Nzole u 64. minutu, ali ne i više od toga, pa je na kraju ostala praznih šaka.

Lacio je ovom pobedom skočio na sedmo mesto, budući da ima 17 bodova, dok Specija ima sedam manje i trenutno je 15.